SelgePilk

Seks

Seks, seks, seks. Ütle seda kõva häälega.

Mida keha teeb? Mida sa tunned?

Elevus, särisev surin või ebamugavus ja pinge?

Kui palju on meie ümber teemasid, mis on justkui tabu.

Teemad, mida kõik küll teavad, aga millest ei räägita, sest …

Just, mis see „sest“ on? Igaühel võib siinkohal olla oma „sest“ ja kui palju neid erinevaid „sest´e“ on.

Eilne õhtu on ajendiks, miks ma hetkel sellest siin kirjutan. Nimelt käin ma ühel imelisel kõne(keha)koolitusel (ja Kerli Rannala on lihtsalt üks imeline inimene) ning ühte harjutust tehes, tekkis seos seksiga, mis ühe osaleja poolt valjuhäälselt ka välja sai öeldud. Tekkis korraks paus, mõningane kohmetus, tõsised ja naerusuised näod vaheldumisi. Tundsin ise, kuidas väike õhetus põskedele laskus.

Seks peaks olema üks „normaalsemaid“ või pigem ma ütlen ägedamaid asju meie elus, kuid millegipärast on see selline piinlik „kõik teavad pimedas teki all“ teema.

Ma ei arvagi, et siinkohal detailidesse laskuma peaks (eks sellelgi on oma aeg ja koht), aga meie kehaga seotud teemad ei ole ega saa olla piinlikud.

Meie keha on meie oma. Meie keha on ilus, armas, õrn, tugev, hell, pehme, jõuline, võimas – uskumatu maagia.

Koolitusel kõlas ka lause, et meie keha ei tee vahet, kes teda puudutab.

Oma keha puudutamine, silitamine, paitamine on lõõgastumiseks vajalik.

Laps hakkab juba varakult oma keha vastu huvi tundma (huvi tundmine ei tohiks mitte kunagi lõppeda, sest avastamist on lõputult). Siinkohal on kõige olulisem täiskasvanu reaktsioon sellele. Lapsele tuleb märku anda, et see on elu osa. Oma keha avastamist ei pea tegema teiste ees, selleks saab last suunata leidma vaikset mõnusat paigakest iseendale jaoks. See viimane ongi võti „minu keha ja nauding on piinlik“ mittetekkimisele.

Aeg iseendale, oma kehale –  läbi trenni, tantsu, magamise, vannis käigu, looduses uitamise, kallistuse või seksi. Üks ei ole teisest parem. See kõik on elu loomulik osa ja valehäbi looridel on aeg langeda.

Meie keha räägib meiega, kui me vaid kuulame. Ma olen oma kehas leidnud läbi erinevate tegevuste (ja sellel koolitusel on selles suur osa) rahulolu ja naudingu allikaid.

Me oleme tulnud siia, et oma keha/kehastumist igakülgselt nautida.

 

  • All Posts
  • Uncategorized
Less is more?

Kas on see tõesti nii? Või on hoopis nii, et meid on õpetatud vähem tahtma. Et rohkem tahta pole ilus.…

error: Content is protected !!
0
    0
    Ostukorv
    Teie korv on tühioTagasi poodi